vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Авто на єврономерах: стало відомо, скільки коштуватиме розмитнення в Україні


Розмитнення автомобіля з європейського реєстрацією в Україні коштуватиме близько 2,5-3 тис. євро, якщо Верховна Рада прийме зміни до законодавства про зниження акцизу на транспорт.
 

"Все залежить від того, наскільки буде показана справедлива вартість, тому що на такі автомобілі ставка акцизного податку невисока - 400-600 євро. Але ПДВ - 20% і в'їзне мито - 10%. Дійсно, якби була показана справедлива вартість, то сума митних платежів становила б десь 2,6-3 тис. євро", - повідомила глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає "112 Україна".
 

За її словами, вартість розмитнення буде практично однаковою незалежно від віку автомобіля.
 

"Якщо автомобіль новіший і буде показувати справедливу вартість - там менший акциз. На старіші авто - більший акциз, але його вартість менша, і тому податок на додану вартість (ПДВ) і в'їзне мито менші", - додала Южаніна.
 

Глава парламентського комітету зазначила, що з урахуванням всієї суми платежів українці будуть зацікавлені купувати новіші машини.
 

"При ввезенні старих автомобілів зазвичай показують документи зі значно меншою ціною, ніж насправді. Таким чином ПДВ у 20% і мито у 10% платять зі заниженої в рази ціни. Тому такий непрямий податок, як акциз, в даному випадку є справедливішим. Про те, що нарікають, що в будь-якому випадку, якщо порахувати всі платежі - сума платежів може досягати 3 тис. євро, - це так", - заявила Южаніна.
 

При цьому вона акцентувала увагу на тому, що ПДВ на авто в Україні не скасують, оскільки цю ідею не підтримає ні Міжнародний валютний фонд, ні Міністерство фінансів, ні профільний комітет Верховної Ради.
 

Нагадаємо, що в Україні пропонують ввести дві формули для підрахунку розміру акцизного податку з базовими ставками. Для авто з бензиновими двигунами базова ставка - 50 євро, для дизельних двигунів - 75 євро. Розмір акцизу визначається шляхом множення базової ставки, коефіцієнтів обсягу двигуна і віку автомобіля.
 

Як раніше писав OBOZREVATEL, згідно з даними Державної фіскальної служби, в Україну в режимі тимчасового ввезення потрапили 2,7 млн автомобілів. Кількість авто, які були ввезені в режимі "транзит" і фактично перебувають в Україні з порушенням термінів, досягла 110,4 тис., а в режимі "тимчасового ввезення" з порушенням термінів - 207,4 тис.Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/avto-...