![]() |
|
|
|
![]()
Факти ICTV поспілкувались з Виконавчим директором Канадсько-Української Торгової Палати Еммою Турос. Вона розповіла про відносини між Україною та Канадою, назвала експортні пріоритети Канади та зазначила, на що орієнтуватись українським постачальникам.
Емма Турос приїде до Києва 18-19 жовтня на Київський міжнародний економічний форум. Співпраця Україна-Канада
А вже через рік в Канаді створили Канадсько-Українську Торгову Палату. Це організація, яка відповідає за впровадження умов для торгівлі та інвестиції між країнами.
– Це означає, що переважна більшість товарів з України до Канади та навпаки можуть імпортуватися з нульовою ставкою мита. Так долаються нетарифні бар’єри.
Вже через два роки після запровадження Угоди її будуть переглядати. Турос висловила щирі сподівання, що після перегляду умови тільки покращяться:
– Ми сподіваємося, що після такого перегляду наступного року Угода розширить свою дію на послуги та інвестиції. Морепродукти та медикаменти – що експортують країни
– У 2017 році експорт з Канади в Україну склав 206,5 млн доларів США. Серед головних продуктів експорту були вугілля, морепродукти, медикаменти, обладнання.
З України в Канаду експортовано продукції на суму приблизно 86,5 млн доларів. Це переважно продукція металургічної промисловості, диоксид титану (пігменти), обладнання, а також одяг, мед, сік.
Щодо 2018 висновки робити рано, однак можна стверджувати, що обсяги експорту в Канаду зменшились: – В цьому році за 7 місяців експорт з України в Канаду значно не змінився. А експорт з Канади в Україну за такий же період знизився приблизно на чверть, але рік ще не скінчився, тому ми тільки говоримо про певний період.
– Може знайти свого покупця кондитерська продукція, одяг, взуття, меблі, ІТ послуги та багато іншого. Не кількістю, а якістю
– Перше захоплення та ейфорія надали місце глибокому вивченню ринку, регуляторних вимог, законодавства та, що не на останньому місці, культурі ведення бізнесу.
– Саме зараз ми проводимо двотижневе навчання в Україні і потім в Канаді для майбутніх тренерів та консультантів по веденню бізнесу з Канадою. Це переважно професіонали з торгових палат, бізнес-шкіл. Вони допомагатимуть бізнесу в регіонах.
Вона наголосила на важливості запровадження подібних тренінгів для українських підприємств:
– Є підручники, але хочу наголосити, що канадський ринок – для дуже досвідчених компаній, які мають добрий продукт та великий досвід експорту. Розвиток буде поступовим. Три поради бізнесу
Джерело: https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20180921-biznes... |