vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Дай в Китай: Україна може збільшити експорт кукурудзи в Китай на 10%


На тлі зростаючого попиту в Китаї, а також напруги в торгівлі зі США Україна шукає нові можливості для збільшення власного експорту, зокрема аграрного. Зокрема, ці фактори потенційно можуть дати стимул постачанням українського зерна.
 

«Китайський ринок дуже важливий для України. Ми бачимо великий потенціал для наших зернових та олійних в Китаї», — розповів в інтерв’ю Reuters Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації.
 

За прогнозами асоціації, у найближчі три-п’ять років експорт зерна з України зросте з нинішніх 45 млн т до 55-65 млн т. Тож його кудись доведеться збувати.
 

Також Україна разом з іншими країнами, включаючи Бразилію та Росію, розраховують на збільшення своєї частки на китайському ринку сої.
 

Крім того, Горбачьов відзначає, що Китай буде все більше закуповувати кормового зерна, ячменю і сорго для заміни американських поставок.
 

Поки ж Пекін намагається допомогти своїм фермерам впоратися з затяжної торговельною війною з Вашингтоном. Державні планувальники обговорюють, чим зможуть замінити сою в кормах для тварин.
 

Підтримкою для фермерів виступає те, що торік Китай купив у США соєвих бобів на цілих $12 млрд. Тим не менш, тваринники побоюються, що на тлі високих імпортних тарифів з боку США вони втратять доступ до важливого джерела білка в кормах для худоби. Як наслідок, це може призвести до зростання цін на продукти харчування.
 

Горбачьов відзначає, що зараз Україна вирощує кукурудзу на 4,6 млн га, соняшник – на 6,5 млн га, і ще близько 2 млн га зайнято соєю.
 

«Всі ці культури вигідно вирощувати. І кожна з них потенційно може збільшити свою площу на 10%», — сказав він. До того ж, в України є всі можливості збільшити не лише площу, а й врожайність рослин. Це забезпечить хороший потенціал для зростання експорту.
 

За оцінками Максима Мартинюка, першого заступника міністра аграрної політики і продовольства, Україна може приростити експорт основної культури – кукурудзи – у Китай на 10%.
 

Поки в поточному сезоні, що стартував у вересні 2017 р. і завершитися в серпні 2018-го, в Китай поставлено 2,6 млн т вітчизняної кукурудзи. Загальний експорт за цей час склав 16,6 млн т.
 Джерело: https://agroday.com.ua/2018/08/01/ukrayina-mozh...