vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Гряде "кінець" євроблях: українці через штрафи кинулися розмитнювати авто


В Україні "євробляхери" з листопада сплатили до бюджету понад 2 млрд грн. Всі гроші передали на виплату пенсій. Всього в цьому році, напередодні набуття чинності новими правилами із драконівськими штрафами, кількість таких авто скоротиться вдвічі.
 

OBOZREVATEL з'ясував, коли набудуть чинності нові правила і що буде з тими, хто не встигне виконати норму нового закону.
 

Важливо:
 

 • в Україні різко зросла кількість українців, які розмитнили авто;
   

 • всі зібрані кошти спрямовують на пенсії;
   

 • на даний момент розмитнили авто за новими правилами понад 30 тис. водіїв. Всього чекають до 300 тис. "бляхерів";
   

 • всіх, хто не встигне розмитнити, будуть штрафувати. Навіть водіїв;
   

 • максимальний штраф - 170 тис. грн. Штрафувати почнуть в травні 2019-го.
   

Розмитнять кожну другу, решту очікують штрафи
 

Обіцяний "євробляхами" "Майдан 3.0" не відбувся. Незважаючи на цілу низку акцій протестів, закони, які ухвалили ще в минулому році, вже набули чинності. І виконувати їх доведеться всім. Судячи зі статистики, вже зараз спритні власники таких авто кинулися розмитнювати машини.
 

2019-й може стати переломним у питанні "єврономерів". За лічені місяці поліція буде зобов'язана зупиняти машини без української реєстрації і перевіряти, чи порушені терміни розмитнення.
 

"Закон забороняє займатися комерційною діяльністю на таких авто. Я особисто перевіряв — величезна кількість таксистів у популярних службах користуються єврономерами. Якщо раніше у поліції не було підстав для того, щоб просто так зупинити і перевірити такого водія, дізнатися, коли було ввезене авто, цього року такий інструмент з'явиться", — нагадує юрист Олександр Плахотник.
 

Наразі державний бюджет вже отримав 2 млрд грн від розмитнення євроавто. Всі ці кошти передають до Пенсійного фонду. Активізація почалася з 15 листопада. З цього часу в середньому щодня держава отримує від "євробляхерів" 38 млн грн на день!
 

За оцінками Міністерства фінансів, всього в Україні наразі перебуває близько 500 тис. машин на єврономерах. Щоправда, в АвтоЄвроСила стверджують, що реальна кількість — близько 2 млн. За різними оцінками лише в цьому році нові закони дозволять скоротити кількість нерозмитнених машин вдвічі.
 

"За нашими оцінками з 500 тис. таких машин 250-300 тис. буде розмитнено", — заступник міністра фінансів.
 

"На сьогодні держбюджет від розмитнення отримав 2 млрд. Понад 30 тис. вже розмитнили. За нашими оцінками з 500 тис. таких машин 250-300 тис. буде розмитнено", — заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.
 

Для решти є два варіанти: або платити величезні штрафи, або зовсім вивести авто з території країни. Останньою "порадою" скористалися вже тисячі "бляхерів". З порушенням закону в Україну завозили, зокрема, старі автомобілі, вартість яких через розмитнення навіть за новими правилами може подвоїтися. Якщо розмитнювати авто просто не вигідно, його або кидають в гаражах, або просто вивозять з території і залишають в населених пунктах неподалік від кордону.
 

Утилізувати авто на території країни згідно із законом не вийде. OBOZREVATEL обдзвонив кілька великих компаній, які займаються утилізацією авто. Ми пропонували прийняти у нас 18-річний BMW на єврономерах, на який у нас нібито є генеральна довіреність. Жоден із сервісів на наші пропозиції не погодився.
 

Лічені місяці: як покарають українців
 

"Тимчасово, протягом 90 календарних днів з дня набуття законом чинності, ставки податку для транспортних засобів визначаються із застосуванням коефіцієнта 0,5", — йдеться в ухваленому документі. Тобто до другої половини лютого (закон набув чинності 25 листопада 2018-го) розмитнювати авто можна зі ставкою податку вдвічі нижчою.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/gryad...