vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Калькулятор розмитнення: в Україні кардинально знизяться ціни на авто з ЄС


Авто для українців подешевшають у кілька разів. Акцизи і на нові, і на вживані автомобілі пропонують різко скоротити. Так, якщо зараз за 8-річну машину з об'ємом бензинового двигуна 3 тис. куб. см потрібно заплатити акциз у розмірі 14 955 евро, за новими правилами - всього 1 200 євро. Відповідні нововведення прописані у прийнятому за основу законопроекті №8487.
 

Акцизи знижують для всіх
 

   

Розміри акцизів в Україні, як заявляє автор законопроекту №8487 Ніна Южаніна, не відповідають сучасним реаліям і розроблялися за зовсім іншого курсу гривні та стану вітчизняного автопрому. У результаті, якщо купити недорогу вживану іномарку в ЄС, її розмитнення може подвоїти кінцеву вартість. За діючими правилами є ціла таблиця акцизів, а за новими - буде всього дві формули. Для бензинових двигунів - 50 євро помножити на 1/1000 об'єму двигуна і на вік у роках. Для дизельних - та ж формула, але тільки замість 50 - 75 євро. До слова, до кінцевої вартості авто також додасться 10% мита і 20% ПДВ.

 

За діючими правилами найвищі акцизи платять за автомобілі старші семи років із бензиновим двигуном об'ємом понад 2 200 тис. куб. см. За кожен куб доведеться заплатити 4,985 євро. Так, акциз на такий автомобіль з об'ємом двигуна 3 тис. куб. см за діючими правилами становить 14 955 євро, а за новими - 1 200 євро. Тобто в окремих випадках економія може скласти більше 13 тис. євро!
 

Нововведення також торкнутися і нових авто, щоб розрахувати вартість їхнього розмитнення, в графі "вік" необхідно ввести цифру 1. Таким чином вік автомобіля в формулі враховуватися не буде.
 

До слова, як раніше писав OBOZREVATEL, на розгляді парламентського комітету з питань податкової та митної політики знаходиться ще одна пропозиція. У нових формулах зовсім не враховувати вік, а замість цього ввести "коефіцієнт" викиду. Він також буде залежати від того, коли випущений автомобіль, проте в кінцевому підсумку призведе до ще більш низьких розмірів акцизів. Нардеп Олександр Дроздік пропонує встановити коефіцієнт для автомобілів 1988-1991 років випуску - 10; 1992-1994 років випуску - 7,5; 1995-1998 років випуску - 5,0; 1999-2004 років випуску - 2,5; 2005-2008 років випуску - 2,0; 2009-2014 років випуску - 1,5.
 

Українців на єврономерах чекають сюрпризи
 

Якщо законопроект ухвалять у другому читанні, і власники машин на іноземній реєстрації приймуть рішення їх розмитнити, у них можуть виникнути проблеми. Найчастіше такі машини оформляють на литовські фірми, а на водія, який насправді купив авто, видають довіреність. І за законом, щоб розмитнити таку машину, доведеться вивозити її з країни, знаходити легального власника, просити його зняти авто з реєстрації і переоформити на українця машину. Уже тоді автомобіль можна буде ввозити в Україну на законних підставах, розмитнювати і реєструвати.
 

Але навіть якщо проблем із переоформленням не буде, від такого напливу машин кордон може просто зупинитися. В Україні за неофіційними даними знаходяться понад два мільйони машин на єврономерах, заявив один із лідерів "АвтоЄвроСили" Олександр Чернявський.
 

В основному машини везуть із Польщі та Литви. З останньою країною прямого з'єднання немає, тому польському кордону доведеться витримати величезний автопотік. Ще одна небезпека - паралельно зі зниженням акцизів в Україні значно збільшать штрафи. У результаті частина водіїв, яка не домовиться з офіційними власниками авто, може просто позбутися єврономерів в Україні.
 

До речі, законопроект прийнятий лише за основу. Наступне читання документа очікується в Раді вже восени. І якщо парламентарі підтримають рішення, авто з ЄС стануть для українців набагато доступніші.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/kalku...