vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Мораторій скінчився: податкові накладні знову блокуватимуть.

Законом України N 2245-VIII від 7 грудня 2017 року внесені зміни до п.201.16 ст. 201 та п.571 Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України, який вступає в дію з 22 березня 2018 року, щодо процедури зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, у разі їх відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків.
 

Постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 21.02.2018 року (Постанова додається) затверджено новий порядок зупинення реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних та критерії разом з вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/розрахунків коригування в ЄРПН.
 

Які податкові накладні будуть не ризиковими
 

Не підлягають моніторингу податкові накладні та розрахунки коригування, що відповідають одній із таких ознак:
 

 • податкова накладна не підлягає наданню отримувачу** або складена за операцією, звільненою від оподаткування ПДВ;
   
 • обсяг постачання в зареєстрованих у поточному місяці податкових накладних (із урахуванням цієї) менший за 500 тис. грн та керівник — посадова особа такого платника ПДВ є особою, що обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників ПДВ;
   
 • дотримано рівня податкового навантаження, коли значення показників D і P одночасно мають такі розміри:
   

D > 0,03, P < Pм × 1,3,
 

де D — розрахункова величина, що дорівнює відношенню (S/T) загальної суми сплачених платником ПДВ за останні 12 місяців сум ЄСВ та податків і зборів (крім імпортного ПДВ) до загальної суми постачання товарів і послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0%, 7% та 20%. Суму постачання визначають за зареєстрованими за останні 12 місяців податковими накладними і розрахунками коригування. Значення показника D обчислює ДФС станом на перше число календарного місяця. Кожного 10-го числа таке значення стає доступним платникові ПДВ в електронному кабінеті;
 

P — сума ПДВ, зазначена у зареєстрованих у звітному періоді податкових накладних і розрахунках коригування, з урахуванням поданої на реєстрацію податкової накладної чи розрахунку коригування;
 

Pм — максимальна місячна сума ПДВ, зазначена у податкових накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих за останні 12 місяців.
 

** Такі податкові накладні складають у разі постачання неплатникам ПДВ, отримання послуг від нерезидента, в експортних операціях, на виконання вимог пунктів 198.5 і 199.1 ПК.
 

Отже, якщо податкова накладна (розрахунок коригування) відповідає хоча б одній із наведених ознак, вона не підлягає моніторингу. На неї не поширюються вимоги щодо зупинення реєстрації, тому її реєструють в ЄРПН.
 

Як моніторить будуть податкові накладні
 

Податкову накладну (розрахунок коригування), що підлягає моніторингу, перевірятимуть на відповідність:
 

 • критеріям ризиковості платника ПДВ;
   
 • критеріям ризиковості здійснення операцій;
   
 • показникам позитивної податкової історії платника податку.
   

На сайті ДФС України 20 березня 2018 року опублікований:
 

Проект «Критеріїв ризиковості платника податків» до Постанови КМУ № 117 (проект критеріїв додаємо);
 

Проект «Переліку показників та коефіцієнтів, що визначають позитивну податкову політику історії платника податку (проект переліку показників додаємо).
 

Не зупинятимуть реєстрацію податкових накладних платникам із позитивною податковою історією.
 

ДФС крім того, щомісяця розраховує показники для визначення позитивної податкової історії платника ПДВ до 10-го числа місяця, що настає за звітним. Розраховані показники стають доступними для платника ПДВ в електронному кабінеті.
 

Департамент економіки та фінансівДжерело: http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=64759&la...