vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання

Нові правила розмитнення авто: закон запрацює з 23 травня

Законопроект №5470д, який ще наприкінці лютого поточного року був прийнятий Верховною Радою, отримав підпис Президента та опублікований у офіційному виданні «Голос України». Набуде чинності, тепер уже закон №2301-VIII, на наступний день після публікації, тобто 23 травня 2018 року. Про це повідомляє auto.ria.


Що змінюється для автомобілістів:


при пригоні авто вимога надати сертифікат відповідності ще на кордоні скасовується. Мова про документ, який засвідчує те, що транспортний засіб відповідає нормам Євро-5 або 6, без яких пропуск автомобілів на митну територію з метою вільного обігу (тобто, для розмитнення) не допускався.


Сертифікація як така не скасовується, але ліквідується парадоксальний момент, коли на авто, яке ще не заїхало в Україну, потрібно було отримати документ, який видається лише на території держави і при наявності автомобіля.


Тепер же можна буде ввезти авто без надання сертифікату на кордоні, а отримати його вже перед митним оформленням, тобто перед тим самим розмитненням.


Окрім спрощення бюрократичних питань із сертифікацією транспортних засобів, ще ряд ТЗ звільнили від вимог відповідності будь-яким екологічним нормам «Євро». До переліку таких ТЗ потрапили автомобілі швидкої медичної допомоги та пересувні медичні клініки на базі спецавтомобілів, які визнані гуманітарною допомогою згідно законодавства.


До слова, як повідомляє Сегодня, українців на авто з литовськими номерами почали перевіряти жорсткіше. Тепер українці, які водять машини, зареєстровані в Литві, повинні мати трудовий договір, завірений біржею праці Литви. Така вимога набула чинності 17 травня.


Як відомо, справа в тому, що часто українці ввозять авто на єврономерах, реєструючи машину на іноземну компанію. Фірма оформляє покупцеві довіреність на водіння, вказуючи українця своїм співробітником. Б/в машини ввозять в обхід закону - так дешевше. Ford Fiesta 2006 року в Литві можна купити за 1500 євро. Законно розмитнити такий автомобіль не можна - він старше 2010 року. В Україні такий же Ford Fiesta коштує 4800 євро. Тому українці готові доплатити фіктивній фірмі 1000 євро, а не купувати авто новіше і дорожче.


Зараз в країні більше 425 тис. авто з іноземною реєстрацією. Більше половини з них знаходяться в країні незаконно - і це тільки за офіційними даними. Активісти називають цифру в рази більше - півтора мільйона авто на єврономерах.Джерело: https://www.volynnews.com/news/all/novi-pravyla...