vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання

При розмитненні "євроблях" виникли затримки: стала відома причина


 

При розмитненні

Автор фото: Анатолiй Бойко, "Сегодня"
 

 

Поки власники "евроблях" викручуються, як можуть і придумують, як не платити податки, Державна фіскальна служба (ДФС) пояснила, чому процес розмитнення в Україні затягується. У відомстві підкреслили: дуже часто причиною затягнутих термінів при митному оформленні автомобіля на єврономерах стає відсутність у власника попередньої митної декларації, передає УНН.
 

Як розповіла заступник начальника управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю та оформлення ДФС Олена Мошинська, станом на 18 грудня через відсутність необхідних документів у пунктах пропуску стояли 230 транспортних засобів (з них більше тижня – 44). Попередню митну декларацію мають подати ті громадяни, які в'їжджають в Україну з-за кордону.


"Громадянин, який в'їжджає в Україну і планує оформити цей автомобіль у вільний обіг, повинен спочатку подати попередню митну декларацію, резервуються кошти і тільки після цього його пропустять з пункту пропуску в митницю призначення. Якщо попередня митна декларація не оформлена, то громадянин повинен стояти і чекати. Для тих транспортних засобів, які вже знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту, ПД не подається, оскільки необхідно відразу подавати декларацію в режим імпорту", – пояснила Мошинська.


Для оформлення автомобілів, які були ввезені в режимах тимчасового ввезення або транзиту, виїзд за кордон не є обов'язковим, однак необхідно подати митниці необхідні документи. Однак без виїзду з України документи отримати неможливо, доведеться їхати.
 

"Станом на 9:00 18 грудня в зонах митного контролю митниць по всій Україні було майже 5,5 тис. автомобілів. Більша кількість, майже 3 тис. - це просто не представлені декларації для оформлення. Громадянин на ТЗ (транспортному засобі) заїжджає в зону митного контролю і тільки після цього починає з'ясовувати, що йому необхідно робити, які зібрати і подати документи. Громадянин повинен спочатку все з'ясувати, а потім заїжджати", - зазначила Мошинська.
 

Вона підтвердила, що частина декларацій не оформляється через те, що водії не вносять на рахунок митниці всі необхідні для реєстрації засобу. Адже транспортний засіб не може бути оформлено, якщо громадянин не перерахував кошти в повному обсязі.
 

Крім цього, транспортний засіб, який було зареєстровано за кордоном, обов'язково має бути знято з реєстрації. Так, з 5,5 тис. автомобілів, про які говорилося вище, в 231 випадку відсутня саме така інформація. Тому через відсутність документів або відомостей митне оформлення автомобілів з єврономерах іноді займає більше часу, ніж очікують громадяни.
 Джерело: https://ukr.segodnya.ua/economics/avto/u-bolshi...