vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

"Аномальна ситуація": Україна в 5 разів збільшила імпорт "борщового набору"


В Україні тільки в квітні 2019-го вдвічі збільшили обсяги імпорту "борщового набору". Водночас за рік кількість овочів із-за кордону зросла в 5 разів.
 

Про це повідомляє інформаційна платформа "Шувар". "Сезон дійсно можна вважати аномальним, ми ніколи не імпортували так багато продукції, якою цілком можемо самостійно себе забезпечувати протягом усього року", – розповідає аналітик аграрних ринків Тетяна Гетьман.
 

На фоні низького врожаю в минулому році і зниження обсягів посіву Україна була змушена експортувати овочі. У той же час падіння виробництва було зафіксоване в більшості країн Європи, що призвело до зростання цін і на зовнішніх ринках.
 

"Аномальна ситуація": Україна в 5 разів збільшила імпорт "борщового набору"

shuvar.com


"У цьому сезоні ми значно збільшили імпорт "борщового набору" з країн Центральної Азії, які раніше ніколи н е фігурували в переліку наших головних постачальників. Пригальмувати зростання ціни за рахунок імпорту не завжди вдавалося, імпортна продукція була досить дорогою, через великі витрати на логістику", – каже Гетьман.
 

Тільки за один місяць обсяг імпорту цибулі збільшився на 35% – до 15,5 тис. тонн. Утричі за квітень збільшився імпорт капусти (до понад 7 тис. тонн). Всього за 10 місяців сезону-2018/2019 Україна встигла імпортувати рекордні 112 тис. тонн овочів "борщового набору".
 

Як раніше писав OBOZREVATEL, ще в березні 2019-го кілограм цибулі можна було купити за 18,5 грн. Вже тоді серед "борщового набору" цей овоч побив рекорд подорожчання, за рік збільшивши свою ціну в 2,9 раза. Зараз же кілограм ріпчастої продається за 38-40 грн.
 

Експерти аграрного ринку звинувачують у ситуації, що склалася, постачальників. На фоні низького врожаю вони продавали цибулю за кордон, а потім почали купувати її вже за високими цінами.
 

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!
 


Читайте всі новини по темі "Зростання цін в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/econo...