vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання

"Євробляхи" в Україні: озвучено прогноз про нові знижки для власників


Водіям авто на єврономерах в Україні можуть знову продовжити пільговий період розмитнення своїх автомобілів.
 

Такий прогноз озвучив в ефірі ObozTV автоюрист Володимир Караваєв, коментуючи закон, що набув чинності, який переносить введення штрафів за порушення Митного кодексу "євробляхерами" на 90 діб – до 24 серпня.
 

"Я не виключаю, що буде ще одна відстрочка – може, на три місяці, може, на півроку – тільки для того, щоб врегулювати це питання остаточно. "Остаточно" означає, що вартість розмитнення треба зробити такою, щоб автомобіль став доступним", – зазначив Караваєв.
 

На думку автоюриста, держава зазнає збитків від зниження вартості розмитнення, однак ці втрати можна компенсувати ефективною боротьбою з корупцією.
 

"Треба сідати і все ретельно рахувати. З одного боку, ми розуміємо, що будуть втрати в бюджеті і в Пенсійному фонді. Але з іншого боку, у нас розкрадається Дорожній фонд, який формується за рахунок того, що ми заправляємо бензин. 23% вартості бензину – це наповнення Дорожнього фонду. Якщо все це співставити, то втрати держави в цілому від такого розкрадання набагато вищі, ніж розмитнення навіть за нульовою ставкою", – зазначив експерт.
 

Також Караваєв висловив переконання, що всю сферу забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема питання розмитнення, треба передавати в компетенцію Ради нацбезпеки й оборони, "тому що це вже питання внутрішньої безпеки".
 

Як писав OBOZREVATEL, Верховна Рада продовжила пільговий період для розмитнення машин на єврономерах з 22 травня до 24 серпня.
 

Після закінчення пільгового періоду на водіїв чекають штрафи:
 

 • за водіння машини на єврономерах – 8 500 грн;
   

 • повторне протягом року водіння "євробляхи" – 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;
   

 • якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби – 170 грн;
   

 • від 1 до 10 діб – 340 грн;
   

 • від 10 до 20 діб – 8 500 грн;
   

 • від 20 до 30 діб – 85 000 грн;
   

 • від 30 діб – 170 000 грн.
   

Також "євробляхери" втратять право займатися комерційною діяльністю, наприклад, працювати в службах таксі.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/evrob...