vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

ЄС збільшить безмитні квоти на курятину з України - ЗМІ


Представники України та Європейського Союзу уклали попередню домовленість, яка дозволить Києву збільшити безмитний експорт курятини до країн-членів ЄС.
 

Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела.
 

“Брюссель й Київ уклали попередню домовленість, яка дозволить Україні збільшити свій безмитний експорт курячих грудинок до ЄС, попри скарги (європейських — ред.) фермерів на те, що українське птахівництво перешкоджає їм через хитру юридичну лазівку”, - йдеться у повідомленні.
 

Як повідомляє Politico, речник Єврокомісії вже підтвердив новину про попередню угоду, яка тепер буде надіслана на схвалення Раді ЄС та Європейському парламенту.
 

Зазначається, що сама суперечка пов'язана з експортом Україною курячого філе до ЄС.
 

Так, європейські фермери були обурені тим, що компанія "Миронівський хлібопродукт" бізнесмена Юрія Косюка знайшла шлях обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе до країн-членів ЄС. Компанія продавала європейським заводам курятину з кісткою без сплати будь-яких мит. При цьому на європейських заводах кістку відрізали й продавали м'ясо як куряче філе. Таким чином українська компанія не сплачувала мита й водночас збільшувала свій експорт курятини до ЄС.
 

У відповідь Єврокомісія, минулого року повідомила Україні, що така практика суперечить духу торговельної угоди між Києвом й Брюсселем.
 

Після відновлення перемовин сторони знайшли компромісне рішення, згідно з яким, зі слів співрозмовників, ЄС збільшить квоту на імпорт української курячої грудки щонайменше вдвічі. Зараз ця квота сягає 20 тисяч тонн на рік.
 

Чиновник, близький до Києва, повідомив, що ця квота замінюється на 50 тисяч тонн.
 

Однак, за словами європейського дипломата, квота у 20 тисяч тонн буде доповнена ще на 50 тис. тонн, і загалом сягатиме 70 тисяч тонн на рік. Представники профільної галузі в Брюсселі також зазначили, що вони чули саме цифру в 70 тисяч тонн.
 

Представники українського уряду в Брюсселі відмовилися коментувати цифри, адже процес перемовин ще не завершений.
 Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2660495...