vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Учасникам АТО запропонували дозволити ввезення автомобілів без розмитнення

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроект про право на пільгове ввезення автомобілів учасниками антитерористичної операції. Передбачається, що учасникам бойових дій в зоні АТО дозволять ввезти без сплати митних платежів один легковий автомобіль.
 

Проект закону «Про внесення змін до Закону України« Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту »(щодо ввезення на митну територію України транспортних засобів учасниками антитерористичної операції)» зареєстрований у Верховній Раді 2 вересня під номером 5057. Якщо бути точніше, доповнення запропоновано внести в пункт 19 частини 1 статті 6 цього Закону. Автором документа вказано народний депутат від фракції «Народний фронт» Юрій Тимошенко.
 

Учасникам бойових дій хочуть надати право на одноразовий ввезення легкового автомобіля «без сплати передбачених законодавством платежів» з бензиновими і дизельними двигунами об’ємом від 1.0 до 3.0 л. Єдиним обов’язковим умовам вказана необхідність особистої реєстрації таких транспортних засобів в сервісних центрах МВС. Перелік відміняються платежів при цьому не наводиться. На сьогоднішній день при розмитненні автомобілів необхідно сплатити ПДВ (20% від вартості), акцизний збір, який залежить від об’єму двигуна та віку автомобіля, а також ввізне мито (10%). Машини повинні відповідати екологічним нормам Євро-5 (а з 2017 року – Євро-6).


«На сьогодні особи, які бажають ввезти на митну територію України легковий автомобіль, повинні сплатити ряд передбачених законодавством України платежів. Сума зазначених платежів переважно становить половину вартості придбаного за кордоном автомобіля. Створення пільгових умов по всiх сферах життєдіяльності для учасників антитерористичної операції є чи не головним завданням, яке на сьогоднішній день поставлена ​​перед депутатами Верховної Ради України. Менше, що можна зробити для осіб, які захищають Україну, це дозволити кожному учаснику антитерористичної операції один раз ввезти на митну територію України один легковий автомобіль з робочим об’ємом циліндрів двигуна до 3000 куб см для особистого користування без сплати передбачених законодавством України платежів », – зазначив народний депутат у пояснювальній записці до законопроекту.


Слід зазначити, що Верховній Раді ще в липні 2015 року був зареєстрований законопроект 2446а про ввезення автомобілів учасниками АТО без розмитнення, причому його також вніс Юрій Тимошенко. Цей документ відрізняється від нового тим, що право на пільгове ввезення однієї легковика запропоновано закріпити не в законі про правовий статус ветеранів і учасників бойових дій, а в митному кодексі. Проект закону поки не пройшов навіть перше читання. Замовити Президент таксі Київ.


За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антітеррістіческой операції, станом на 30 серпня 2016 року, статус учасника бойових дій в зоні проведення АТО надано 249 714 особам.Джерело: http://avtoholding.kiev.ua/ua/prezident/uchastn...