vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Україні погрожують новими протестами: 'євробляхери' висунули вимоги, у Раді заговорили про поступки


"Євробляхери" знову дають про себе знати — у середу, 15 травня, вони перекрили центр Києва з вимогою до Верховної Ради піти на певні поступки. Інакше обіцяють перейти до масштабніших акцій.
 

Чого хочуть власники авто на єврономерах і чи загрожує Україні нова хвиля протестів — з'ясовував OBOZREVATEL.
 

Головне:
 

 • "Євробляхери" знову мітингують під парламентом. Вимагають продовжити пільговий період і зменшити акцизи;
   

 • Ще одна вимога — зустріч із переможцем президентських виборів Володимиром Зеленським;
   

 • У Раді не готові йти на істотні поступки. Про продовження пільг або скасування акцизу не йдеться;
   

 • До того ж АЄС є політичним проектом, можливо, нинішня активізація — підготовка до парламентських виборів.
   

"Авто Євро Сила" знову активізувалася
 

Організація раніше вже анонсувала акції протесту по всій країні. Першу, як і обіцяли, провели мирно. А далі — як піде. Одна з причин, з якої власники нерозмитнених авто в особі громадської організації просять відтермінувати штрафи — їм нібито спершу забракло часу на розмитнення, а потім — на те, щоб заробити на це розмитнення.


Річ у тім, що з 22 травня поліція отримає право зупиняти водіїв на єврономерах, перевіряти, чи не порушили вони терміни перебування без реєстрації і штрафувати. Крім того, "євробляхери" позбудуться права займатися комерційною діяльністю, наприклад, працювати у службах таксі.
 

Протести "Євробляхерів"
 

Адже ухвалений ще в кінці 2018 року закон чітко регламентував всі юридичні аспекти. По суті, у власників євроавто було півроку на вирішення своїх проблем.
 

Але "євробляхери" вирішили "продавлювати" свої інтереси і висунути відразу кілька вимог:
 

 • Збільшити пільговий період ще на півроку (до кінця 2019).
   

 • Переглянути акцизний тариф на розмитнення. А краще його взагалі знизити до нуля.
   

 • Провести зустріч із переможцем президентських виборів Володимиром Зеленським. Активісти хочуть донести свої вимоги особисто майбутньому главі держави.
   

"Ми приїхали з усіх куточків країни. Вимагаємо нас почути. Ось у мене, наприклад, автомобіль марки Audi, і розмитнення у мене з усіма акцизами виходить десятки тисяч гривень, це і не влаштовує", — поділився своєю проблемою з OBOZREVATEL член АЄС Михайло.
 

Протести "євробляхерів"


Відомо, що в період з 22 листопада 2018 по 22 лютого 2019 року митниці оформили 218 тисяч транспортних засобів і отримали 13,6 млрд гривень. З них майже 140 тисяч — авто з іноземною реєстрацією, які були ввезені в Україну з 1 січня 2015 року до набуття чинності новими правилами. За їхнє оформлення сплачено майже 8,7 мільярда гривень.
 

Рада не готова на поступки
 

Власники євроавто сподіваються, що народні депутати підтримають проект закону 10263, авторства позафракційного нардепа Юрія Дерев'янка. Він передбачає збільшення пільгового періоду не на 180 днів (як є зараз), а на 360.
 

У парламенті готові йти на поступки власникам євроавто. Але не на ті, які були озвучені під стінами парламенту. Глава податкового комітету, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна замислилася, як допомогти тим, хто не має реальної можливості розмитнити автомобіль. З даного питання почалися консультації з експертним середовищем і Міністерством соціальної політики.
 

Протести "євробляхерів"
 

"Це має бути підзаконний акт, розроблений ДФС, узгоджений Міністерством фінансів і Міністерством соціальної політики", — заявила Южаніна, а також додала, що продовжувати пільговий період все ж ніхто не планує.
 

При цьому глава комітету роз'яснила, що у пільговий період було розмитнено понад 140 тисяч старих автомобілів з іноземною реєстрацією, а після нього — 2300.
 

"Час проведення акції абсолютно недоречний. Вона не може принести жодного результату. За період пільгового розмитнення, який тривав 180 днів, було доречно звертатися до нашого комітету і обговорювати можливі компромісні рішення. Але таких зустрічей не відбувалося", — наголосила глава податкового комітету ВР.
 

В цілому аналогічну позицію висловили й інші члени профільного комітету. Так, народний депутат від фракції БПП Микола Фролов наголосив, що питання про податки на євроавто вичерпане. Переглядати ухвалені закони в парламенті не налаштовані.
 

"Питання вичерпане, до нього повертатися не будуть. Всі, хто хотів розмитнити авто — це вже зробили. Я в такі моменти завжди розумію і багатьох інших людей, які заплатили повноцінний податок, а тут у всіх ще й пільги були. Але, тим не менш, активізація цих мітингів — питання більше політичне, тому ніхто переглядати закон не стане", — пояснив OBOZREVATEL Микола Фролов.
 

Дивіться відео за темою:
 

Народний депутат від БПП Оксана Продан у коментарі нам заявила, що в комітеті справді говорили про можливе продовження пільгового відтермінування для євроавто. Щоправда, ніяких рішень ухвалювати не пропонувалося.
 

Ще один важливий фактор у мітингу АЄС — майбутні парламентські вибори. Раніше в організації публічно заявили, вони об'єднуються у платформу "Сила виборців". Про свої президентські амбіції заявляв і лідер "євробляхерів" Олег Ярошевич, але до реального кандидатства справа так і не дійшла.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/prodo...