vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Україна до кінця року не зможе постачати до ЄС без мит масло, кукурудзу і томати


У Мінагропроді впевнені в успішній роботі зони вільної торгівлі з ЄС
 

<p style="text-align: justify;"> Україна швидко вибирає квоти на безмитний експорт в ЄС. Фото: Flickr / Петро Порошенко</p>

 Україна швидко вибирає квоти на безмитний експорт в ЄС. Фото: Flickr / Петро Порошенко
 

Експортери на 100% використали тарифні квоти на цілу низку українських товарів для безмитного експорту до ЄС. Про це заявила заступник міністра аграрної політики Ольга Трофімцева, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої і аграрної продукції, який працює в рамках проекту ФАО (ООН). 
 

При цьому квоти на мед, виноградний і яблучний сік були вичерпані вже 11 січня.


 

"Кращим підтвердженням того, що угода про ЗВТ між Україною і ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного і харчового експорту на ринки країн ЄС. Уже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло та ін.", – підкреслила заступник міністра.
 

За її словами, також використані додаткові торгові преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, м'яку пшеницю, мед і оброблені томати.


"Більш ніж на 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль і на 99,4% оброблений крохмаль, м'ясо птиці – на 75%, яйця і альбуміни – 53,7%, часник – 61,2%", – додала Трофімцева.
 

За її словами, поки залишаються невичерпаними імпортні тарифні квоти ЄС на цукровий сироп – 2000 тонн, гриби – 500 тонн, оброблену продукцію з масла – 250 тонн та інші. Трофімцева зазначила, що деякі квоти залишаються невикористаними з об'єктивних причин, як, наприклад, в разі баранини або яловичини, для експорту яких Україна все ще чекає відкриття ринку ЄС для вітчизняних виробників.
 

Нагадаємо, в 2017 році ЄС ввів додаткові торгові преференції для України. В результаті були збільшені квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед, але не в тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією.
 Джерело: https://ukr.segodnya.ua/economics/business/ukra...