vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Україна може залишитися без лісу: як будуть вирішувати проблему


Незважаючи на те, що з листопада 2015 року в Україні діє десятирічний мораторій на вивіз необробленого лісу за кордон, наша країна все ж потрапила у великий корупційний скандал. Так, британська неурядова організація Earthsight оприлюднила підсумки дослідження, згідно з якими тільки у 2017 році в країни Європейського Союзу з України було вивезено деревини на більш ніж 1 млрд євро. В цілому ж, за останні чотири роки експорт нашого лісу до найближчих європейських країн виріс на 75%.
 

Така статистика серйозно занепокоїла команду Радикальної партії та її лідера Олега Ляшка, які пообіцяли докласти максимум зусиль для боротьби з контрабандистами і влаштувати їм справжню війну.Распродажа -70% от 1 299 грнот 159 грнот 423 грнот 22 грн
 

OBOZREVATEL розібрався у цій резонансній справі, в антирекордах, які наша країна встановила через кричуще порушення законів, і дізнався, які шляхи вирішення проблеми пропонують вітчизняні політики.
 

Як зазначили автори дослідження, через ігнорування мораторію на експорт лісу багатьма українськими компаніями, майже 60% вирубок порушують встановлені законодавством обмеження і, як наслідок, від 67 до 78% з них є невиправданими. Все це призвело до того, що з України в країни ЄС стало імпортуватися більше незаконної деревини, ніж із будь-якої іншої країни світу і більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки і Південно-Східної Азії разом узятих.
 

Примітно, що за порушенням українських і європейських законів "засвітилися" не тільки наші компанії, але й імениті світові бренди. Так, контрабандну деревину закуповували такі бізнес-гіганти, як Schweighofer, Egger, Kronospan, Swiss-Krono, Mondi, Lenzing, JAF, International Paper, а також мережі, через які вони реалізують продукцію: IKEA, H & M, DIY Wickes, Homebase, Hagebau, Obi і Hornbach, Leroy Merlin та інші.
 

Катастрофічна ситуація, яка виникла навколо варварської вирубки українських лісів, викликала серйозне занепокоєння серед українських політиків. Так, позафракційний народний депутат України Борислав Береза забив на сполох не тільки через неспростовні докази тотальної корупції в країні, а й через загрозу масштабної екологічної катастрофи, до якої призведе винищення лісових ресурсів України.
 

"Така вирубка лісів - це не тільки ознака системної корупції, але і зневажливого ставлення до екосистеми України й до майбутнього держави. Ті, хто цим займаються, на всіх рівнях, не планують жити в Україні. Їх діти теж не будуть жити в країні зі зруйнованою екологією. Питання в іншому: як довго народ буде просто спостерігати, як знищується екосистема України?" - підкреслив парламентар.
 

 

Масштаби вирубки лісу в Україні
 

Facebook Борислава Берези
 

 

Масштаби вирубки лісу в Україні
 

Facebook Борислава Берези

 

Вагони з контрабандним кругляком
 

Facebook Борислава Берези
 

Зазначимо, що про сумні наслідки неконтрольованої вирубки в Карпатах попереджали і екологи. За їх словами, зростання кількості руйнівних паводків в Україні пов'язане саме із цим.
 

Що стосується Радикальної партії, то, як зазначалося, її представники взагалі вирішили оголосити війну незаконному вивезенню лісу-кругляка з держави. Більш того, лідер політичної сили Олег Ляшко запропонував піти на крайні заходи і ввести довічний мораторій на експорт необробленої деревини. Він також нагадав, що домігся ухвалення Верховною Радою закону, згідно з яким особам, котрі займаються контрабандою дерева, буде загрожувати позбавлення волі на термін до 12 років.
 

Ляшко переконаний, що здійснення поставок таких величезних партій контрабанди було б неможливим без покровительства у відповідних органах. Зокрема, істотну частку відповідальності він поклав на митників, правоохоронців, представників антикорупційних структур, а також на зацікавлених єврочиновників.
 

"Політики і ЄС, змовившись, порушують закон і покривають величезну контрабанду лісу з України. Це і є справжня корупція, яку не бачать впритул наші так звані антикорупційні органи. За що українці платять вам космічні зарплати, євнухи?!" - емоційно висловився народний депутат.
 

За словами лідера радикалів, він вже двічі обговорював ситуацію, що склалася, з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також має намір зустрітися з керівництвом Державної фіскальної служби і запропонувати йому чіткий план дій щодо припинення контрабанди кругляка. У разі ж відсутності будь-якого прогресу Ляшко обіцяє самостійно організувати контроль усіх залізничних станцій в Україні, щоб не випустити за кордон жодного вагону з лісом.
 

Соратники парламентаря по РПЛ дотримуються аналогічної точки зору і також пропонують дієві методи боротьби з контрабандистами. Так, заступник голови РПЛ Віктор Галасюк наполягає на якнайшвидшому підписанні президентом закону №5495 про заборону експорту дров і криміналізації контрабанди лісу-кругляка, введенні повного митного огляду (з фото- і відеофіксацією) фур з дровами до набуття чинності закону про заборону їх експорту, а також на невідкладному інформуванні урядом компетентних органів ЄС про масштабну контрабанду лісу-кругляка з України та проведенні спільного належного розслідування.
 

 

Наслідки незаконної вирубки на Закарпатті
 

Facebook Віктора Галасюка
 

 

Ешелони з українським лісом
 

Facebook Віктора Галасюка
 

Ще один представник РПЛ Андрій Лозовий для подолання контрабандного колапсу пропонує наслідувати приклад ЄС і не вживати ніяких дій, які шкодять національним інтересам. Крім того, він піддав гострій критиці егоїстичну політику Європи, яка передбачає сувору заборону вирубки у себе, однак активно стимулює в інших країнах.
 

"Боротьба з корупцією в Європі закінчується там, де починаються власні інтереси. Єдиний вихід для українців - брати приклад і чинити так само. Ніякої сировини для ЄС. Ніяких інструментів впливу на будь-які органи влади", - підкреслив парламентар.
 

Як повідомляв OBOZREVATEL, законопроект №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу лісоматеріалів був підтриманий Верховною Радою у другому читанні 3 липня. За нього проголосували 234 нарродних депутати.Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/econo...