vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Україна налагодила торговельне партнерство з ЄС. У кого купує і кому продає

Якщо раніше ключовим ринком для поставок українського гороху була Індія, то тепер основним споживачем став ЄС

Anna Iv / flickr
 

Якщо раніше ключовим ринком для поставок українського гороху була Індія, то тепер основним споживачем став ЄС
 

Частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України сягнула 42%, повідомив президент Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook. Президент нагадав, що рівно рік тому в повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Він підкреслив, що країни Європейського Союзу стали найбільшим торговельним партнером України. Про це – у сюжеті Радіо НВ.
 

За даними Державної служби статистики, серед найбільших торговельних партнерів також залишаються Російська Федерація, Туреччина, Індія та Китай.
 

З ким веде торгівлю Україна
 

У першому півріччі 2018 року Україна експортувала товарів на 23 млрд доларів, а імпортувала майже на 26 млрд, тобто сальдо склало майже -3 млрд доларів. Як імпорт, так і експорт зріс на 10% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше товарів експортували у РФ - майже на 2 млрд доларів.
 

Різке збільшення експорту до Європи допомагає Україні утримувати валютний баланс
 

На 2 місці - Польща. Крім того, багато українських товарів було експортовано до Італії, Туреччини, Індії та Китаю. Експорт товарів до Польщі зріс на 30%, порівняно з першим півріччям 2017 року, а до Італії - на чверть. Найбільше товарів ми імпортували з Росії, майже на 4 млрд доларів, з Китаю - на 3 млрд доларів. Також серед лідерів - Польща, Білорусь і США.
 

За півроку Україна наекспортувала послуг на 5 млрд доларів, а імпортувала на 2,5 млрд. Загалом до країн Євросоюзу ми експортували послуг на майже 2 млрд доларів, до Росії - на 1,5 млрд. Крім того, найбільше послуг ми експортували до Швейцарії, США, ОАЕ та Великої Британії. Найбільший імпорт послуг спостерігався із країн ЄС - на понад 1 млрд доларів.
 

Також велику частину послуг у першому півріччі Україна імпортувала з Росії, Великої Британії і Туреччини.
 

Збільшення квот для України
 

В України поки що негативний торговельний баланс з Євросоюзом. Україна більше не торгує з Росією, але це компенсується позитивним сальдо з країнами Північної Америки, Азії та Африки, розповів економіст Андрій Новак.
 

Він додав, що різке збільшення експорту до Європи допомагає Україні утримувати валютний баланс. Економіст наголосив, що Європейський союз періодично збільшує квоти для України і наш експорт буде зростати. 
 

“Об'єм українського експорту до ЄС найбільше залежить від квот, які становлює ЄС для української продукції. Але тенденція останнього року показує, що ЄС готовий і по факту збільшує щорічно квоти для української аграрної продукції. Це дає надію, що український аграрний сектор може розраховувати, що ринок ЄС буде постійно збільшуватися для української аграрної продукції”, - розповів Новак.
 

Експорт сільськогосподарської продукції
 

Експорт наших товарів до ЄС поки що не перекриває втрат, зумовлених розірванням торговельних відносин з Росією, зазначив член Економічного дискусійного клубу Руслан Осипенко.
 

Він зауважив, уряд повинен створити покроковий план, як подолати ці втрати і переорієнтувати експорт. При цьому Осипенко вважає, що не можна робити ставку лише на Європу, адже туди ми можемо постачати переважно сільскогосподарську продукцію, до того ж, у обмеженій кількості.
 

Раніше ключовим ринком для поставок українського гороху була Індія
 

За його словами, теоретично Україна могла би експортувати товари важкої промислової та машинобудівної галузі до Китаю, однак треба модернізувати наші потужності, оскільки ми відстали від китайського виробництва на 10-15 років. 
 

“Сільське господарство Європи грунтується на дотаціях. Перерозподіл йде через Брюссель. Для того, щоб утримувати робочі місця, його дотують. Якщо дешева українська продукція сільськогосподарська прийде, то ми обвалимо цю конструкцію. Тому ніколи ми не отримаємо бажаного у сільськогосподарському напрямі в Європі”, - розповів Осипенко.
 

Як повідомляють аналітики Украгроконсалт, у липні 2018 року Україна експортувала рекордну кількість гороху - майже 50 тисяч тонн, що на 60% більше, ніж в липні минулого року.
 

Як зазначається, за підсумками маркетингового року 2017-2018, зовнішні поставки гороху з України досягли рекордного обсягу - майже 900 тис. тонн, що на 80% вище, ніж роком раніше.
 

Якщо раніше ключовим ринком для поставок українського гороху була Індія, то цього року у зв'язку із обмеженнями, які ввела ця країна, найбільшим споживачем українського гороху став Європейський Союз.
 Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/ukrajina-nalah...