vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Україна використала квоти на експорт низки товарів до ЄС

Україна вже використала додаткові торговельні преференції на мед


Україна вже використала додаткові торговельні преференції на мед
 

Станом на 21 вересня українські експортери повністю використали тарифні квоти для безмитного експорту до ринків ЄС на цілу низку українських товарів.
 

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомили у прес-службі міністерства.
 

"Найкращим підтвердженням того, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло", - розповіла вона.
 

Також Україна вже використала додаткові торговельні преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м’яку, мед та оброблені томати.
 

Крім того, на понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м’ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7%, часник – 61,2%.
 

При цьому, залишаються невичерпаними Україною імпортні тарифні квоти ЄС на цукрові сиропи - 2 тис. тонн, гриби - 500 тонн, оброблену продукцію з масла - 250 тонн.
 

Трофімцева відзначила, що деякі тарифні квоти залишаються невикористаними через об’єктивні причини, як, наприклад, у випадку баранини чи яловичини, для експорту яких Україна все ще очікує на відкриття ринку ЄС для вітчизняних виробників.
 

Відзначимо, що основні і додаткові квоти на експорт пшениці і кукурудзи Україна повністю вичерпала вже з 1 по 5 січня, а квоти на поставку меду були також повністю вичерпані вже до 11 січня.
 

Нагадаємо, що у липні 2017 року ЄС узгодив нові торгові квоти для України, які скоротили безмитний експорт томатів, пшениці, кукурудзи та меду.
 

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду - 2,5 тис. тонн, томатів оброблених - 3 тис. тонн, пшениці - 6,5 тис. тонн, кукурудзи - 625 тис. тонн, ячміня - 325 тис. тонн.
 Джерело: https://biz.nv.ua/ukr/markets/ukrajina-vikorist...