vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

В "Укрлендфармінг" розповіли, чому впав експорт яловичини з України


Основними факторами скорочення експорту є катастрофічне зменшення поголів'я великої рогатої худоби та переорієнтація світових ринків на її імпорт в живій вазі
 

Про це заявила заступник генерального директора з загальних питань групи компаній "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка Ірина Новікова.
 

В "Укрлендфармінг" розповіли, чому впав експорт яловичини з України


За її словами, масове вивезення худоби викликало її дефіцит у багатьох регіонах України. "У даних умовах зростає собівартість і відповідно ціна на м'ясо яловичини", зауважила Ірина Новікова. При цьому вона додала, що імпортери цієї продукції мають більш вигідні пропозиції за ціною з інших країн, таких як Бразилія, Аргентина, Білорусь, і тому зменшують імпорт м'яса від українських виробників.
 

"На жаль, Україна перестає бути одним із лідерів з експорту охолодженого і замороженого м'яса яловичини в світі. Досить згадати 1980-ті роки, коли в Україні налічувалося понад 27 млн голів ВРХ. Сьогодні ж цифри менше в 10 разів, і це вже дуже реальне майбутнє, коли корову занесуть до Червоної книги України", - підкреслила експерт.
 

Окрім скорочення поголів’я, на падіння експорту значно вплинула переорієнтація світових ринків на імпорт великої рогатої худоби в живій вазі. У підсумку, проблеми з експортом не обійшли і підприємства м'ясопереробки групи компаній "Укрлендфармінг".
 

"У минулому році було експортовано 2,3 тонн м'яса яловичини, до кінця 2018 року обсяг експорту не перевищує 1,5 тонн", - констатувала Ірина Новікова.
 

Нагадаємо, за сім місяців поточного року експорт яловичини з України впав у два рази. Згідно з даними Державної фіскальної служби, у 2017 році Україна експортувала 41,8 тис. тонн яловичини, експорт мороженої яловичини склав 29,5 тис. тонн, а свіжої та охолодженої - 12,3 тис. тонн. За сім місяців 2017 року Україна експортувала 16,9 тис. тонн свіжої та охолодженої яловичини.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/econo...