vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

В Україні загострюється проблема єврономерів: авто неможливо утилізувати


В Україні найстаріші автомобілі в Європі. Середній вік українських авто виріс до 19 років. Одна з причин — ніде утилізувати непотрібний транспорт. Згідно з експертними оцінками, в країні — майже 2 млн автомобілів на єврономерах і їхня кількість зростає із кожним днем.
 

Про це повідомляється у матеріалі "Сегодня". До того ж, старих автомобілів в Україну ввозять більше, ніж нових. З початку року в країну завезли авто на єврономерах 61,9 тис. б/у. Це на 86% більше, ніж у 2017 році.
 

Зазначається, що 27% автомобілів в Україні — старші 30 років, 47% автомобілів — віком від 10 до 30 років. Чим старіший автомобіль, тим більше шкоди навколишньому середовищу він приносить: у грунт потрапляють свинець, ртуть, машинне масло, залишки паливно-масляних речовин, іржі.
 

У 2013 році в Україні набув чинності закон про утилізацію транспортних засобів, згідно з яким в країні повинна була з'явитися мережа утилізаційних центрів. Планувалося, що держава буде відшкодовувати вартість утилізації підприємствам, для цього на всі нові автомобілі ввели утилізаційний збір. Але вже у 2015 році новий податок скасували через тиск автомобілістів і бізнесу, а система так і не запрацювала, хоча ліцензію на утилізацію авто в 2015 році отримали понад 280 підприємств по Україні.
 

Також в українців немає стимулу позбавлятися від старих автомобілів. Наприклад, у Франції, якщо громадянин не здасть авто на утилізацію, йому загрожує штраф 75 тис. євро і два роки ув'язнення. Норвежці платять $350 під час купівлі транспортного засобу, гроші повертаються при здачі його на утилізацію. У Німеччині виробник повинен використовувати не менше 95% матеріалів, які можна переробити. А в Україні старий автомобіль, у кращому випадку, розбирають, щось здають на металобрухт, а з шин роблять клумби або облаштовують ними дитячі майданчики.
 

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні за основу 13 липня прийняли законопроект №8487, який значно знижує вартість розмитнення автомобілів. Причому, чим новіше авто, тим менше за нього доведеться заплатити. Для прикладу, якщо раніше за автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння 2 тис. куб. см, віком 5 років і вартістю 5 тис. євро під час розмитнення потрібно було віддати 5,5 тис. євро, за новими правилами — лише 2,6 тис. євро.
 Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/najst...