vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Використовують космічні знімки: в Україні почалася масштабна перевірка лісових господарств


За даними Державної фіскальної служби, завдяки боротьбі з контрабандою, експорт деревини в липні – в порівнянні з попереднім місяцем – зменшився втричі
 

Держаудитслужба перевіряє лісові господарства. Масштабну перевірку доручив провести Володимир Гройсман, щоб виявляти схеми незаконного експорту українського лісу. За даними Державної фіскальної служби, завдяки боротьбі з контрабандою, експорт деревини в липні – в порівнянні з попереднім місяцем – зменшився втричі.
 

Як зазначається, Держгеокадастр зараз за допомогою космічних знімків звіряє фактичну вирубку лісу з тими, які повинні бути за документами Держлісагентства.
 

Як повідомлялося, в квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді). Даним документом вводиться 10-річний мораторій на вивіз лісопродукції за межі митної території України.
 

Після введення мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію. Зняття мораторію є обов'язковою умовою отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 600 млн євро.
 

23 липня Гройсман заявив, що уряд до середині вересня підготує звіт про проведену роботу по боротьбі з контрабандою лісу, обсяги якої сягають 6-8 млрд грн на рік.
 Джерело: https://ukr.segodnya.ua/ukraine/ispolzuyut-kosm...