vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Вирубка лісу спричинила затоплення Рахова


У мережі «гуляють» кадри потужної зливи на Закарпатті – у місті Рахові стихія затопила вулиці та зруйнувала два мости. Деревина, яку потоки принесли з гір, перекрила річку. Вода вийшла з берегів і линула середмістям. Півсотні будинків та десятки автомобілів були затоплені.


Про це йдеться в сюжеті проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK.


Фахівці кажуть: причиною лиха є нищівні вирубування лісів.


«Надмірні рубки лісів призводять до того, що вода не затримується наверху, а стікає хвилею. Якби були нормально сформовані лісові системи, вони б цю хвилю трохи розтягнули», – переконаний біолог Олег Колесник.


Навіть після останньої повені ліс і далі рубають, запевняють місцеві активісти. У мережі діляться світлинами із вантажівками, повними лісу.


«Буквально в п‘ятницю затопило районний центр, а вже у вівторок, коли ми почали підйом, бачили, як проїжджають ці машини. Вода ще не зійшла, а ліс вже продовжують вирубувати», – розповідає турист Федір Смірнов.


У лісництві кажуть: на місці старих дерев висаджують нові. Проте вони зупинити потоки води не здатні.


«Ліс починає нормально виконувати свої функції, коли йому приблизно понад 50 років. Ще все залежить від породи дерев та їх висоти. Але є речі, які ми можемо вирішувати вже сьогодні – бодай припинити трелювання по водотокам та вести лісове господарство відповідно до чинного законодавства», – каже Олег Колесник.


Нині в Україні діє мораторій на експорт необробленої деревини. Однак ліс як рубали, так і рубають. Тепер кругляк вивозять під виглядом паливної деревини. Їде він до країн ЄС цілими ешелонами.


Нагадаємо, паводкова хвиля зруйнувала міст у місті Рахові, що на Закарпатті.
 Джерело: https://zik.ua/news/2018/09/05/vyrubka_lisu_spr...