vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Власники "євроблях" стають на тимчасовий консульський облік, щоб уникнути розмитнення в Україні

Власники автомобілів на іноземній реєстрації (так званих євроблях) стають за кордоном на консульський облік, що дає змогу 60 днів їздити в Україні на нерозмитнених авто.


Проти змін до закону виступали "євробляхери" 


Власники автомобілів з іноземною реєстрацією ("євроблях") стають на тимчасовий консульський облік у диппредставництвах України за кордоном, щоб мати право перетинати український кордон без розмитнення машин. Про це 12 грудня з посиланням на представників посольств повідомило агентство "Укрінформ".


"Упродовж останніх днів у консульських підрозділах дипломатичних установ України в країнах Європи різко збільшилася кількість випадків постановки на тимчасовий консульський облік, що займає 90% від загальної кількості всіх здійснюваних консульських дій", – зазначила керівник консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Щур.


Вона зв'язала те, що відбувається, зі зміною українського законодавства щодо розмитнення автомобілів. Ставши на консульський облік, громадянин здобуває право багаторазово (кожні п'ять днів) перетинати кордон України на машині з єврономерами. Залишатися в Україні без виїзду він при цьому може до 60 днів.


Щур розповіла, що черга з охочих стати на облік збирається під консульським відділом у Варшаві ще о першій годині ночі, а загальна кількість таких людей становить приблизно 300 осіб на день – удвічі більше, ніж може обслужити відділ.


"Головною функцією консульської служби є захист прав та інтересів громадян за кордоном. Постановка на консульський облік ні до чого не призводить, а лише затримує час, відволікає увагу від основних наших завдань, не дає можливості належним чином захищати права та інтереси громадян", – поскаржилася дипломат.


Вона уточнила, що стати на консульський облік для громадян можна безкоштовно.


8 листопада депутати Ради ухвалили в цілому законопроект про зміну ставок акцизу для авто на єврономерах. Вони залежатимуть від типу палива, об'єму двигуна та віку автомобіля. Протягом 90 днів із дня набуття чинності законом розмитнити вживані автомобілі з іноземною реєстрацією можна буде із застосуванням коефіцієнта 0,5, тобто за півставки.


Іншим законопроектом Рада посилила відповідальність за порушення правил транзитного ввезення машин на єврономерах, збільшивши розмір штрафів, а також заборонила використання таких автомобілів із комерційною метою.


24 листопада закони опублікували в парламентській газеті "Голос України", а 25 листопада вони набули чинності. Після цього власники "євроблях" три дні блокували під'їзні шляхи до західного кордону. 28 листопада мітингувальники припинили акцію. 

 Джерело: https://gordonua.com/ukr/news/money/-vlasniki-e...