vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Власників "євроблях" чекають драконівські штрафи і конфіскація авто

Не всі власники автомобілів на єврономерах вирішили легалізувати свої машини


Власників автомобілів з іноземною реєстрацією чекають штрафи і конфіскації машин. Вже з 25 травня в повну силу запрацюєзакон про розмитнення "євроблях". При цьому багато водіїв не збираються платити. "Сьогодні" з'ясовували, як будуть ловити і карати порушників.
 

Власники "євроблях" поспішали розмитнити свої машини до 22 лютого, дня закінчення пільгового режиму.
 

"На сьогоднішній день навантаження вже не таке велике, як було місяць чи півтора тому", – констатує керівник територіального Сервіскного центру Микола Рудик.
 

Втім, реєструвати транспорт захотіли не всі автовласники. Наприклад, Павло Крамбет купив два автомобілі з Європи. Але жоден з них так і не розмитнив. 
 

"Ця машина коштує 1500-2000 євро. А щоб її тут розмитнити, треба 3500 євро. Це практично вдвічі дорожче", – нарікає Павло.
 

З 25 травня Павла та інших власників транспорту на єврономерах чекають покарання. Згідно з новим законом, власники авто з іноземною реєстрацією не можуть передавати їх іншим, працювати в таксі, а за перевищення терміну перебування в країні їх чекає штраф або конфіскація автомобіля. Сума штрафу залежить від тривалості прострочення і коливається від 8,5 до 170 тисяч гривень.  
 

Ловити порушників будуть правоохоронці. Вони вже отримали право зупиняти іноземні автомобілі для перевірки законності їх перебування в Україні.
 

"Буде зроблений автоматичний електронний обмін інформацією з митними органами, з прикордонною службою", – говорить заступник керівника патрульної поліції України Олексій Білошицький.
 

Єдина можливість уникнути штрафів, які не реєструючи авто в Україні, – до 25 травня відвезти машину за кордон і повернутися вже без неї. 
 

Нагадаємо, автоексперти кажуть, що "євробляхи" вже масово здають на запчастини. Тим часом українці купують все більше нових автомобілів.
 Джерело: https://ukr.segodnya.ua/economics/avto/vladelce...