vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Водіїв каратимуть за вміст багажника: які ще сюрпризи підготував новий закон


Українські правоохоронці вирішили пильніше стежити за тим, що перевозять громадяни у своїх автомобілях і в якій кількосі
 

За перевищення встановлених норм, а також заборонені речі автовласникам доведеться заплатити штраф або навіть стати фігурантами кримінального провадження.
 

Отже, само собою зрозуміло, що в машині категорично заборонено перевозити зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, а також шкідливі і небезпечні для здоров’я хімічні сполуки без відповідних документів і дозволів.
 

Якщо поліцейські під час огляду транспортного засобу знайдуть щось із цього списку, водієві доведеться понести кримінальну відповідальність.
 

У разі, якщо в багажнику автомобіля виявлять убиту тварину під час заборони полювання або на території природного заповідника, що охороняється, це вважатимуть доказом протизаконного відстрілу при відсутності відповідних документів на трофей.
 

Те ж стосується і риболовлі. Якщо в авто, зупиненому в районі охоронюваного водосховища, виявлять нелегальний вилов риби, це може стати приводом для порушення адміністративної або навіть кримінальної справи.
 

Підставою для адміністративного штрафу послужить також знайдена в машині ялинка або будь-яке інше незаконно зрубане дерево.
 

Не варто забувати, що в правилах дорожнього руху чітко вказано: маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження по осях не повинні перевищувати величин, встановлених виробником транспортного засобу. Якщо багаж обмежує водієві огляд, ускладнює управління і порушує стійкість транспортного засобу, закриває зовнішні світлові прилади і світловідбивачі, реєстраційні та розпізнавальні знаки, то за дане порушення передбачається штраф. Також він не повинен створювати шуму, забруднювати дорогу і навколишнє середовище.
 

ПДД

На машині повинен бути спеціальний розпізнавальний знак «Великогабаритний вантаж», якщо вантаж виступає за габарити транспортного засобу спереду і ззаду більш ніж на метр, або збоку більш ніж на 0,4 м від зовнішнього краю габаритного вогню.
 

Раніше ми писали про те, що українців, які вирішили поїхати за межі країни на автомобілі, пропустять через кордон тільки в разі наявності сертифікатів міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”. За фальсифікацію документів автовласникам доведеться дорого заплатити: штраф до 50 тис. грн або понести покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
 

За підробку документів відповідно до чинного законодавства також передбачений штраф до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 6 місяців, або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років.
 Джерело: https://politeka.net/ua/news/society/966784-vod...