vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Євробляхи — на сміття: чому українці масово кидають авто


На західних кордонах України як гриби після дощу масово виростають кладовища покинутих "євроблях". Після прийняття нових правил розмитнення, вітчизняні водії не вигадали нічого кращого, ніж кидати авто, не доїжджаючи до прикордонних пунктів.
 

Як і чому українці позбавляються від їхніх автомобілів — розбирався OBOZREVATEL.
 

Що трапилося
 

Прикордонні з Україною райони потерпають від авто на єврономерах. Справа в тому, що після вступу в силу закону про "євробляхи", українці почали масово залишати автомобілі за декілька кілометрів від прикордонних пунктів.
 

Уже відомо, що з незручностями зіткнулися жителі словацького села Вубля. Буквально за декілька днів місцеві жителі виявили у власних дворах десятки кинутих автівок.
 

 

"Йдете після обіду селом і немає жодного, а вранці там уже стоять припарковані авто. І ви навіть не знаєте, звідки вони взялися і хто їх туди вночі пригнав. Це одна з проблем. Інша полягає у тому, що ці автомобілі часто розбирають на запчастини. Тобто частини авто зникають, а кузов у ​​нас в селі залишається валятися, як лом або сміття", — розповіла журналістам староста села Надія Сєркова.    

Жителі села Вубля побоюються екологічної катастрофи. Звалище вже нараховує до 50 автомобілів. Для невеликого населеного пункту — це нонсенс.
 

Схожа ситуація відбувається і на кордоні з Польщею. Власники євроавто кидають автотранспорт навіть на парковках місцевих супермаркетів, а потім повертаються додому, в Україну, пішки.
 

Чому українці залишають власні авто
 

Згідно з новими правилами розмитнення, у власників "єврономерів" є 90 днів, щоб за пільговим акцизом і без штрафів законно оформити транспортний засіб. Але як показує практика, не всі власники "євроблях" готові до таких нововведень.
 

Як розповів OBOZREVATEL один із керівників організації "Авто Євро Сила" Олександр Чернявський, українцям невигідно перевозити авто через кордон, бо сума податку в окремих випадках може становити 200% від вартості.
 

"Не вигідно, тому і залишають. Іноді сума виплати становить 200%, якщо авто коштувало в Європі дві тисячі євро, то заплатити за нього потрібно чотири", — пояснив Чернявський.Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/evrob...