vikcustoms@gmail.com
(044) 201-60-57, (067)-468-86-04
(067) 501-20-71 (інфо підтримка)
задати питання
(067) 501-20-71

Зникнення авто на єврономерах зменшило потік машин через кордон з ЄС на 460 тис. за квартал - ДПСУ


Тим часом потік громадян через держкордон залишився на колишньому рівні
 

Зміна порядку розмитнення авто на єврономерах призвела до зменшення потоку машин через державний кордон на 460 тис. за квартал. Про це повідомили у прес-центрі ДПСУ. 

"Якщо пропуск осіб через кордон у першому кварталі залишився на рівні минулого року, то щодо транспорту за аналогічний період - відмічається зниження потоку на 460 тисяч автомобілів. В основному така ситуація спостерігається через зменшення курсування "євробляхерів" та учасників малого прикордонного руху на кордоні з ЄС", - повідомили у Держприкордонслужбі.
 

У ДПСУ наголошують, що для перетину кордону потрібно мати страховий поліс "Зелена картка", наявність якого перевіряють в автоматичному режимі.
 

"Від початку запровадження на державному кордоні Міжнародної системи через відсутність страхових сертифікатів прикордонники не пропустили понад 5,3 тисячі транспортних засобів, виявили 51 підроблений та 72 недійсних сертифікати", - уточнили у Державній прикордонній службі.
 

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автівки з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 році.
 

Пільговий період розмитнення євроблях закінчився 22 лютого о 00:00. Ця поступка діяла 90 днів і передбачала розмитнення з коефіцієнтом 0,5. З 23 лютого всі автомобілі на іноземних номерах розмитнюються за повною ставкою акцизного податку. Ще протягом трьох місяців можна буде сплатити штраф 8500 грн, щоб закрити режим транзиту та перейти до оформлення автівки в режим імпорту. При цьому власників авто на єврономерах не будуть притягувати до відповідальності за прострочення режиму тимчасового ввезення або транзиту, ухилення від сплати митних платежів.
 

З 24 травня ті, хто вчасно не розмитнив "євробляху", будуть платити штраф 170 тисяч гривень. Авто можуть взагалі конфіскувати.
 Джерело: https://ua.112.ua/suspilstvo/znyknennia-avto-na...